пʼятниця, 20 серпня 2021 р.

24 серпня - День Незалежності

У кожного з нас є Батьківщина-країна, яка одна на всіх. Це наша прекрасна Україна. Любов до Батьківщини, до України, неусвідомлено завжди живе в серці кожного з нас. І проявляється вона і в гірку, і в радісну для країни годину.

Багато випробувань випало на долю нашої рідної України. Але завдяки патріотизму та відданості нашого народу всі негаразди залишаться позаду. Не дарма ж в нашому гімні є такі прекрасні слова: «Ще на Нашій Україні доленька доспіє».


23 серпня - День Державного прапора


23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора. Прапор України є одним із державних символів нашої держави. Його кольори відбивають національні традиції, що ідентифікують певну територію протягом історичного періоду.
Утвердження синьо-жовтого поєднання як українських національних кольорів відбулося під час європейської “весни народів”.
Такий прапор вперше замайорів у червні 1848 року на міській ратуші Львова. Відтоді полотнища в національних кольорах почали використовувати у Галичині, Буковині та на Закарпатті під час проведення Шевченківських та інших свят. Сьогодні, у час, коли українські воїни захищають рідну землю, виборюючи її суверенність та недоторканість на Сході України, саме Державний Прапор України є постійним супровідником бійців і на передовій, і в тилу.

середа, 11 серпня 2021 р.

Бібліотечний урок

Перше відвідування дитячої бібліотеки

19 березня 2021 року учні 1-А класу відвідали дитячу бібліотеку на мікрорайоні Лісний. Мета бібліотечного уроку полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами. Маленькі читачі вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань. А якщо діти хочуть дружити з книгою, необхідно обережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість багато цікавого. Учнів познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою. Також бібліотекарі провели для малечі екскурсію поличками бібліотечних надбань «З книгою дружити – в світі любо жити». Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді.  Дякуємо за цікавий бібліотечний урок!














середа, 4 серпня 2021 р.

Безпека життєдіяльності




Початок навчального року

Для дітей початок навчального року – не тільки приємні зустрічі з однокласниками, але й великий стрес. Діти приходять після літніх канікул розслаблені, у них зовсім немає бажання навчатися. Тому, щоб краще дітки адаптувалися і звикли до шкільного навчання, є кілька порад, що допоможуть їм краще адаптуватися. 

 1.Якщо ви вранці будите дитину, будіть її ніжним голосом, дитина звикатиме до вашого спокійного лагідного голосу – і це буде краще пробудження для дитини.

2.Не намагайтеся одразу зібрати дитину до школи швидко, енергійно та радісно, адже дитині потрібен час, щоб звикнути до вранішнього пробудження.

3.Намагайтеся обов’язково налаштувати дитину на гігієнічні процедури. Після гігієнічних процедур дитина має час для сніданку, це обов’язковий ритуал. 

Побажання батькам: після школи зустрічайте дитину спокійно, лагідно, не ставте їй тисячі запитань, що будуть для неї великим стресом і кошмаром, дитина не зможе зразу відповісти на запитання "Як минув твій день?"

Поради вчителям

 




Українська мова 2 клас

 Інтерактивні вправи

Мовна тема. Речення
Власні та загальні іменники
Іменники власні і загальні
Змінювання іменників за числами
Іменник. Перевір свої знання
Прикметники-антоніми
Однина і множина прикметника
Частини мови. Іменник і прикметник
Іменники і прикметники
Е чи И ?
Алфавіт
Звуко-буквений аналіз слів
Дзвінкі та глухі приголосні звуки
Звуки і букви. Склад. Наголос
Знайди пропущену букву
Встав пропущену букву
Слова, синоніми та антоніми
Правопис апострофа
Знайди службові слова
Продовж речення
Добери синонім

Слов'янський краєзнавчий музей

Екскурсія  до Слов'янського краєзнавчого музею
Мій рідний край – це мова, пісні, книжки, а ще звичаї і традиції народу. Щоб краще це зрозуміти – треба зазирнути у історичне минуле нашого краю. Саме таким віконцем в давнину для учнів 1 – А класу стало відвідування 26 березня 2021 р. Слов'янського краєзнавчого музею.
Діти ознайомились з музейними експозиціями відділу природи Слов'янщини та побували у відділі давньої історії, де дізнались про історію свого рідного міста. Під час екскурсії у дітей виникало відчуття старовинного духу, захоплення, піднімався настрій, хотілося дізнаватись ще і ще…  Красу та неповторність нашого краю діти відчули тоді, коли у вітринах розглядали рештки органічного світу, корисні копалини, види тварин, більшість з яких занесено до Червоної книги, а також знаряддя праці, зброю, предмети побуту, глиняний посуд різних культур кам'яного віку…І це далеко не вся різноманітність речей, яку можна побачити в експозиційних залах. Побувавши у цьому храмі історії, культури та природи школярі залишили тут частинку своїх сердець. Нехай теплота їх і надалі допомагає музейним працівникам шукати, зберігати та представляти для широкого загалу унікальні експонати різних епох.