четвер, 3 червня 2021 р.

Екскурсія до Музею народної архітектури, побуту та дитячої творчості

 

Пізнавати історію і навколишній світ неможливо тільки з підручників. А для дітей, як відомо, вивчення всього на світі через власний досвід особливо важливо.

2 червня 2021р. учні 1-А  класу побували у Музеї народної архітектури, побуту та дитячої творчості в селі Прелесне Словянського району. Це одна з найвизначніших пам’яток Донецької області.

Комплекс просто неба складається з сільського подвір’я XIX століття  - вітряка, хати, комори, кузні, колодязя, вуликів, залу зі зразками народної творчості Слобожанщини та єдиного в Україні музею дитячої творчості.

За словами директора музею Тишиної Ірини Олександрівни - створення музею розпочалося в 1983 році з ініціативи Олександра Івановича Шевченка — краєзнавця, художника, вчителя, організатора дитячої художньої студії «Синій птах». Разом з групою ентузіастів і учнями він здійснював етнографічні експедиції, під час яких були виявлені пам’ятки народної архитектури та зібрані предмети матеріальної культури, народні пісні та казки. Експонати завозили зі всієї округи — із сіл Бригадирівка, Сидорово, Маяки, вітряк — з Харківської області. Перш ніж везти, дбайливо розбирали і нумерували деталі, а потім на місці збирали, реставруючи. В 1992 році музей у Прелесному одержав статус державного.

Також до складу музейного комплексу входять зали, де експонуються зразки народної творчості та побуту населення Слобідської України: вишивки, народні картини, одяг, меблі, музичні інструменти, вироби гончарів, різьб'ярів. В археологічному відділі — кістки, зуби  мамонтів, закам’янілі дерева, черепашки,мінерали.

Окрасою музею, яка придає йому унікальність в Україні, є експозиція дитячої творчості. Основу експозиції складають роботи вихованців Олександра Івановича Шевченка, керівника дитячої художньої студії «Синій птах», які були лауреатами багатьох міжнародних виставок у Празі, Софії, Парижі, Москві та Будапешті. Роботи студійців експонувались в багатьох містах України, відзначені медалями, дипломами, преміями.

Під час екскурсій учні  в повній мірі змогли насолодитись спілкуванням з культурним надбанням нашого народу, а їх душі побували в атмосфері українського побуту.

Дуже дякуємо співробітникам музею за відродження та збереження справжнього українського автентичного дива, того, що наповнює національну скарбницю неймовірної духовності українського народу. Бажаємо натхнення, процвітання та сил!



















Немає коментарів:

Дописати коментар