понеділок, 7 березня 2022 р.

Як допомогти дитині під час збройної агресії

 


Ми й уявити не могли, що нам доведеться ховати своїх дітей у бомбосховищі. Як з ними говорити про те, що Росія веде війну з Україною? Як пояснити, що росіяни бомблять наші будинки? Як відповісти на запитання, чому вони це роблять? Дитяча психіка дуже вразлива. Малюки дуже чутливі та сприйнятливі. На найтоншому рівні вони відчувають найменші зміни у поведінці своїх батьків. Навіть якщо ви робите вигляд, що все добре, вони сприймають і переймають вашу тривожність. Як правильно пояснити дитині, що зараз війна, що звуки сирен – це знак йти до укриття, щоб убезпечити себе від вибухів, а головне – як їх заспокоїти?

Поради психолога:

1. Перше та найголовніше – не приховуйте правду. Не треба вигадувати свої варіанти подій, казкові та вигадані історії. Будьте відвертими, а головне – запевніть дітей у тому, що ви зробите все, щоб їх убезпечити!

2. Намагайтеся максимально показувати спокій.

3. Поясніть кожен крок та ваші плани. Якщо ви прямуєте в бомбосховище, або евакуюєтеся з міста, поясніть дитині, що вдома небезпечно і що вам необхідно взяти найнеобхідніше.

3. Особливо приділіть увагу тому, щоб розповісти, як ви робите все для їхньої безпеки. Дитина повинна розуміти, що вона повністю під вашим захистом. Також варто пояснити дітям, як зараз важливо, щоб вони робили все, що просять батьки, без суперечок.

4. Відволікайте дитину іграми, жартами, розмальовками, уроками, танцями тощо. Говоріть про побутові речі, звичні для нашого минулого життя. Читайте вголос.

5. Практикуйте разом з дітьми квадратне дихання, яке застосовують у стресових ситуаціях і за панічних атак: вдих-затримка дихання-видих-затримка дихання.

6. Також психологи радять намагатися якнайбільше обіймати дитину, зайвий раз тримати за руку, гладити по голові та цілувати. Це заспокоює навіть дорослих.

7. Залучайте дитину до хатніх рутинних справ, приготуванні їжі, смаколиків.

8. Обговоріть вашу "Цивільну оборону": 

  • Слухаємося дорослих!
  • Не сперечаємося!
  • Слідуємо накази дорослих!

9. Складіть дитячий рюкзачок-рятівничок: улюблена іграшка, солодощі, авкуш паперу з інформацією про дитину, батьків, близьких.

Немає коментарів:

Дописати коментар